Novinářská galerie

Novinářská galerie Novináři se mohou účastnit schůzí Poslanecké sněmovny a sledovat jednání z novinářské galerie, která je z pohledu předsedajícího schůze umístěna nad pravou částí jednacího sálu. Na druhé straně se nachází galerie pro hosty. Vstup na novinářskou galerii je z tiskového střediska ve 2. patře hlavní budovy Poslanecké sněmovny, č.dveří 215. Každé z 32 míst novinářské galerie je vybaveno sklápěcím stolkem na psaní nebo na umístění notebooku, sál je vybaven WIFI připojením na internet. 

Novinářská galerie Na novinářské galerii je také vyčleněn prostor pro fotografy a pro kameramany televizních stanic k pořízení vlastních záběrů, pokud jimi chtějí doplnit obrázky z oficiálního sněmovního kamerového systému.

Novinářská galerie V bezprostředním sousedství novinářské galerie je hlavní informační tiskové středisko, kde mohou novináři obdržet veškeré podklady pro jednání Sněmovny: sněmovní tisky, usnesení, pozměňovací návrhy, stanoviska vlády ke sněmovním tiskům, přepsané projevy poslanců (stenozáznamy) z jednacího sálu.

Novinářská galerieISP (příhlásit)