PhDr. Edvard Beneš

Narozen: v roce 1884
Zemřel: v roce 1948

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

BENEŠ Edvard, Dr.

I. A voleb. kraj

ČNS

Slib vykonal 1, 18. VI. 1935; 8.

Volba verifikována 8, 5. XI. 1935; 9.

Jmenován ministrem zahraničních věcí 4. VI. 1935.

1, 18. VI. 1935; 18.

Zvolen presidentem republiky 18. XII. 1935 a vzdal se téhož dne posl. mandátu.

24, 20. XII. 1935; 5.

Po něm převzala posl. mandát Milena Šmejcová.



ISP (příhlásit)