Životopis

Mgr. Radek Vondráček se narodil 30. prosince 1973 v Kroměříži. Po střední škole vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a hned po studiích se vrátil zpátky do rodného města, kde působil jako advokát.

Do politiky vstoupil v roce 2013, kdy kandidoval do Poslanecké sněmovny jako lídr Hnutí ANO ve Zlínském kraji. Stal se poslancem a místopředsedou sněmovního ústavně právního výboru. V lednu 2017 byl zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny a po parlamentních volbách v říjnu 2017 se stal jejím předsedou.

V Poslanecké sněmovně se podílel na přípravě protikorupčních zákonů a norem. Iniciativa Rekonstrukce státu ho v letech 2016 a 2017 ocenila jako nejaktivnějšího poslance v boji proti korupci. Jak sám říká, v poslanecké práci čerpá ze zkušeností desetileté advokátní praxe a také ze života na malém třicetitisícovém městě, kde se naučil znát problémy a potřeby běžných spoluobčanů.

Radek Vondráček je ženatý a má dvě děti. Přátelé o něm říkají, že je velmi společenský a má smysl pro humor. Jeho velkým přáním je změnit politickou kulturu v České republice.

 

 
ISP (příhlásit)