Akreditace na setkání předsedů parlamentů států V4 ve Štiříně

18. 4. 2016

Ve dnech 26. a 27. dubna 2016 se v rámci předsednictví ČR ve Visegrádské skupině uskuteční na zámku Štiřín (po D1 cca 20km od stanice metra Opatov) setkání předsedů parlamentů států V4. Kromě delegací parlamentních komor z České republiky, Polska, Slovenska a Maďarska se jako hosté zúčastní některých jednání také předseda francouzského Národního shromáždění Claude Bartolone a předseda Národního shromáždění Slovinska Milan Brglez.

 

Hlavními tématy jednání budou:

-          posilování národních parlamentů v duchu dohody mezi EU a Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska z února 2016

-          aktuální situace v Evropské unii a její další vývoj

-          úloha národních parlamentů v boji proti mezinárodnímu terorismu včetně legislativních kroků směřujících k tomu, aby toto úsilí bylo maximálně efektivní a současně respektovalo základní lidská práva a svobody

 

Závěrečná tisková konference se uskuteční ve středu 27. dubna ve 12.00 hodin v Chvalově sále zámku Štiřín.

 

V rámci programu jsou plánovány fototermíny na začátku hlavního jednání (27. 4. v 9.00, Salmův sál), po jeho skončení při podpisu pamětní knihy (11.55) a při společném fotu po skončení tiskové konference (cca 12.30).

Novinářské akreditace budou vydávány na místě po předchozím ohlášení tiskovému odboru Kanceláře Poslanecké sněmovny, Sněmovní ul. č. 4, Praha 1, tel: 257174202-3, mailová adresa: press@psp.cz.  Prosíme o zaslání žádostí o akreditace (včetně jména, názvu redakce, čísla OP a čísla SPZ vozu, kterým přijedete - a to i u fotografů a kameramanů) nejpozději do středy 20. dubna 2016 do 16.00 hodin. V případě, že budete potřebovat v blízkosti zámku Štiřín umístit přenosový vůz, prosím, kontaktujte nás telefonicky.

Nezapomeňte si vzít s sebou doklad totožnosti a novinářský průkaz, požadován je rovněž společenský oděv.


Tiskový odbor

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)