Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová se zúčastní kulatého stolu na téma Postavení žen ve sportovním prostředí

30. 1. 2024

Kulatý stůl na téma „Postavení žen ve sportu“ organizuje pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové spolek Czech Women in Sport (CZEWIS). Akce se koná 30. ledna 2024 od 13:00 v Konírně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Rovné postavení žen ve sportu, dostupnost sportovních příležitostí, rovnost při využívání sportovišť nebo rozdíly ve financování mužského a ženského sportu, ale také zastoupení žen ve vedoucích pozicích sportovních organizací, ochranu integrity sportovkyň a zajištění bezpečného prostředí ve sportu pro mladistvé, adolescentní, rekreační i výkonnostní sportovkyně – právě to jsou témata, jimiž se konference bude zabývat. Jedná se o první akci tohoto typu v ČR, která se těmto tématům věnuje.

Diskutovat budou osobnosti z řad odborné sportovní veřejnosti – Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, Barbora Černošková, televizní sportovní moderátorka, sportovkyně Ilona Burgrová a Daniela Nacházelová a zakladatelky spolku CZEWIS Markéta Vochoska Haindlová a Lenka Koenigsmark. Akci s účastí celé řady osobností z českého sportovního prostředí bude moderovat Jakub Železný.  

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)