Předsedkyně Sněmovny jednala se svým korejským protějškem o česko-korejské politické i ekonomické spolupráci

7. 6. 2023

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová jednala v Praze se svým korejským protějškem Kim Jin-pyoem. Hlavními tématy byla česko-korejská spolupráce na poli politickém i v oblasti ekonomiky. 

Předsedkyně Sněmovny, která navštívila Koreu letos v březnu, zároveň pozvala předsedu korejského parlamentu na Parlamentní summit Mezinárodní Krymské platformy. Její druhý ročník se uskuteční v Praze letos v říjnu.

Naše země sdílejí stejné demokratické hodnoty. Jejich uchování ve světě ovšem není automaticky garantováno. Minulý rok potvrdil, že to není prázdná fráze. Ukrajina je ve válce s Ruskem kvůli svému rozhodnutí vyznávat tyto hodnoty a vybudovat demokratickou, prosperující zemi založenou na právním státě a úctě k základním lidským právům a svobodám. Pana předsedu jsem proto pozvala do Prahy na říjnové zasedání druhého ročníku Parlamentního summitu Mezinárodní Krymské platformy. Jsem si jistá, že jeho zkušenosti a znalosti budou pro účastníky jednání obohacující a že budeme pokračovat v širší diskusi o obraně našich společně sdílených hodnot,“ uvedla bezprostředně po jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Oba činitelé jednali rovněž o česko-korejské obchodní spolupráci. „Korejská republika je třetím největším investorem v České republice a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem České republiky v Asii. Postupuje rovněž vzájemná spolupráce v oblasti dodávek léků, kterou jsme řešili již při mé první návštěvě v Soulu v březnu. Jsem také ráda, že se podařilo obnovit přímou leteckou linku mezi našimi metropolemi,“ dodala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Ta v rámci své březnové cesty, na které ji doprovázela početná podnikatelská delegace, navštívila kromě hlavního města Soulu i významné jihokorejské obchodní velkoměsto Pusan.
Předsedkyně Sněmovny jednala se svým korejským protějškem o česko-korejské politické i ekonomické spolupráci (7.06.2023) Předsedkyně Sněmovny jednala se svým korejským protějškem o česko-korejské politické i ekonomické spolupráci (7.06.2023)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)