Princ Edward ve Sněmovně

24. 5. 2023

Poslaneckou sněmovnu dnes navštívil člen britské královské rodiny princ Edward, vévoda z Edinburghu.

Prince Edwarda, vévodu z Edinburghu, dnes ve Sněmovně přijali 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová a předseda Meziparlamentní skupiny ČR – Velká Británie Ondřej Lochman. Jeho královská Výsost princ Edward si prohlédl jednací sál Poslanecké sněmovny, zapsal se do pamětní knihy a hovořil s poslanci o problematice vzdělávání.

Během své návštěvy ve Sněmovně se princ Edward zúčastnil kulatého stolu na téma „Rovné příležitosti pro vzdělávání všech dětí a mladých lidí skrze propojení formálního a neformálního vzdělávání,“ který byl organizován ve spolupráci s cenou The Duke of Edinburgh's International Awards (DofE).

Program DofE pod záštitou britské královské rodiny motivuje k osobnímu rozvoji mladé lidi ve věku od 14 do 24 let. Jeho smyslem je podpořit rozvoj schopností a dovedností mladých skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity. DofE postupně rozšiřuje svoji působnost v mezinárodním měřítku, a to i do nejchudších oblastí světa. Pod princovým vedením se snaží odstraňovat překážky pro všechny mladé lidi bez rozdílu, včetně těch se speciálními vzdělávacími potřebami či zdravotním postižením.Princ Edward ve Sněmovně (24.05.2023) Princ Edward ve Sněmovně (24.05.2023) Princ Edward ve Sněmovně (24.05.2023) Princ Edward ve Sněmovně (24.05.2023) Princ Edward ve Sněmovně (24.05.2023)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)