Meziparlamentní konference ke Společné zahraniční a bezpečnostní politice (SZBP) a Společné bezpečnostní a obranné politice (SBOP)

5. 9. 2022

od 9.00 hodin v Kongresovém centru

Na 250 poslankyň a poslanců ze všech parlamentů členských zemí Evropské unie se v pondělí sejde v Praze na Meziparlamentní konferenci ke společné zahraniční a bezpečnostní politice. Akci v rámci českého předsednictví v Radě EU zahájí v Kongresovém centru předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a mezi úvodními řečníky budou například vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředseda Evropské komise Josep Borrell Fontelles či předseda Výboru pro zahraniční věci Evropského parlamentu David McAllister. Celodenní program meziparlamentní konference je rozdělen do několika tematických bloků. Kromě aktuálních otázek spojených s tzv. Strategickým kompasem EU se evropští poslanci chtějí věnovat také formě politické podpory a případné poválečné rekonstrukci Ukrajiny, možnostem rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu a hybridním hrozbám z pohledu kybernetické bezpečnosti.
Bližší informace a podrobný program najdete na internetových stránkách věnovaných parlamentní dimenzi předsednictví ČR v Radě EU: https://parleu2022.cz/cs/akce/konference-ke-spolecne-zahranicni-a-obranne-politice-a-spolecne-bezpecnostni-a-obranne-politice/

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)