51. schůze Sněmovny byla věnována zákonům o hospodaření s vodou

18. 6. 2020

Program tohoto "monotematického" jednání je k nahlédnutí zde:

Sněmovna požádala vládu, aby jí do konce září předložila harmonogram příprav a plnění koncepce ochrany před následky sucha pro území ČR. Sněmovna se na tom usnesla po debatě nad zprávou vlády o ochraně klimatu na návrh předsedy poslaneckého klubu STAN Jana Farského. 

Farský řekl, že návrh jeho usnesení vychází ze zprávy Meziresortní komise voda - sucho za rok 2019, a je tedy v souladu s vládním materiálem, kde se píše, že harmonogram by měl být projednán ve Sněmovně i v Senátu.

Sněmovna zároveň po úvodní rozpravě odložila do poloviny září další projednávání poslaneckých návhů na ústavní ochranu vody a půdy a na právo na pitnou vodu. Chce vyčkat na vládní ústavní zákon, který dnes slíbil předložit ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Ten uvedl, že by chtěl do vládní předlohy zapracovat v nějaké míře i poslanecké návrhy a usilovat o dosažení shody.

 

V rámci 49. schůze, která bude pokračovat v pátek 19. června, byl například schválen balíček daňových změn, které mají zmírnit nepříznivé ekonomické dopady pandemie na podnikatele i firmy.51. schůze Sněmovny byla věnována zákonům o hospodaření s vodou (18.06.2020)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)