Protiepidemická opatření v budovách PS

16. 4. 2021

S ohledem na prevenci a ochranu před onemocněním COVID-19 platí stále až do odvolání zákaz vstupu do sněmovních objektů pro všechny osoby, které nejsou držiteli čipových identifikačních karet.

Výjimku ze zákazu vstupu hostů mají pouze pracovní návštěvy předsedy a místopředsedů Poslanecké sněmovny, předsedů poslaneckých klubů a předsedů parlamentních stran

Podmínky pro akreditaci novinářů na akce ve sněmovních budovách naleznete v sekci tiskového střediska:

Vedení Poslanecké sněmovny zároveň apeluje na všechny poslankyně a poslance, aby maximálně omezili přítomnost svých asistentů ve sněmovních prostorách.

Podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví z 5. března platí povinnost všech zaměstnanců Kanceláře Poslanecké sněmovny zúčastnit se preventivního testování na přítomnost viru SARS-CoV-2. Podrobnosti stanovuje Příkaz vedoucího Kanceláře Poslanecké sněmovny 7/2021 z 12. března.

Upozorňujeme, že zůstávají v platnosti nařízení z minulých dnů:

  • Podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví z 6. dubna platí v objektech Poslanecké sněmovny povinnost nosit respirátor třídy minimálně FFP2/KN 95 nebo zdravotnickou roušku.
  • Zůstává uzavřena galerie pro veřejnost v hlavním jednacím sále.
  • Pro externí uživatele a badatele je uzavřena Parlamentní knihovna a archiv PS.
  • Samostatné oddělení styku s veřejností nadále vyřizuje podněty a dotazy pouze vzdáleně (telefon, e-mail - viz kontakty).
  • Stravovací (gastronomická) zařízení v Poslanecké sněmovně jsou provozována v souladu s aktuálními opatřeními na základě příslušných rozhodnutí vlády.

 

 

Tato opatření platí do odvolání.

 

 

Kontakty

Infocentrum:
tel: 25717 4117 mail: okv@psp.cz

Styk s veřejností:
tel: 25717 1717 mail: posta@psp.cz

Parlamentní knihovna:
tel: 25717 4513 mail: knihovna@psp.cz

Archiv:
tel: 25717 4131 mail: archiv@psp.czNavigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)