Sněmovna přijímá návrhy na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání - do 31. 3. 2020

31. 3. 2020

Do 31. března 2020 mohou občané a organizace předkládat Poslanecké sněmovně jmenovité podněty k propůjčení nebo udělení státních vyznamenání.

Podněty je možno zasílat prostřednictvím elektronického formuláře (http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3821&kk=22) na email ptackovad@psp.cz.

Podvýbor pro státní vyznamenání, jehož předsedou je místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, má v současné době 9 členů. Jeho úkolem je projednat došlé návrhy na propůjčení, nebo udělení státních vyznamenání. Vybrané návrhy budou předloženy Poslanecké sněmovně, která je schválí a předloží prezidentu republiky.

Státní vyznamenání České republiky je vyznamenání udělené státem. Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy. Vyznamenání jsou řády a medaile. Řády jsou vyšší formou vyznamenání; propůjčují se občanům České republiky a udělují se těm, kteří nejsou občany České republiky. Medaile jsou nižší formou vyznamenání a pouze se udělují.

 

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)