Sněmovna přijímá návrhy na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání

30. 3. 2018

Do 30. března 2018 mohou občané a organizace předkládat Poslanecké sněmovně jmenovité podněty k propůjčení nebo udělení státních vyznamenání.

Podněty je možno zasílat na e-mail ptackovad@psp.cz nebo na adresu podvýboru organizačního výboru pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání, Sněmovní 4, 118 26 Praha 1 (viz formulář návrhu).

Podvýbor, jehož předsedou je místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, všechny došlé návrhy projedná a vybrané doporučí ke schválení celé Poslanecké sněmovně. Ta je předloží prezidentu republiky. Jeho rozhodnutí má konečnou platnost.

Státní vyznamenání České republiky je vyznamenání udělené státem podle zákona č. 157/1994 Sb. Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy. Vyznamenání jsou řády a medaile. Řády jsou vyšší formou vyznamenání; propůjčují se občanům České republiky a udělují se těm, kteří nejsou občany České republiky. Medaile jsou nižší formou vyznamenání a pouze se udělují.

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)