PirátiPoslanecký klub České pirátské strany vznikl v 8. období 22. října 2017.

V současné době má 22 členů, z toho 3 ženy.
Předsedou klubu je Jakub Michálek.

 

Česká pirátská strana (zkráceně i oficiální zkratkou Piráti) je česká politická strana inspirovaná švédskou Pirátskou stranou. Výzva k jejímu založení byla publikována 19. dubna 2009. V dubnu 2009 začal přípravný výbor strany rozesílat petiční archy na získané emailové adresy pro získání tisíce potřebných fyzických podpisů pro založení strany a 17. června téhož roku byla strana oficiálně zaregistrována na Ministerstvu vnitra. Do registrace změny stanov 4. srpna 2011 vystupovala pod zkratkou ČPS.
Pirátské strany vznikly v mnoha zemích v Evropě i po celém světě jako odpor proti omezování základních občanských práv vlivnými lobbistickými skupinami. Hlavním tématem Pirátské strany jsou informace a jejich zásadní význam v moderní společnosti. Strana je členem Pirátské internacionály (PPI) a Evropské pirátské strany (PPEU).

V parlamentních volbách 2017 obdrželi Piráti 10,76 % hlasů, umístili se tak ve volbách po ANO a ODS na třetím místě. Poprvé se tak dostali do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a to s celkem 22 mandáty. V celé zemi pro tuto stranu hlasovalo 546 393 voličů. Deklarovaným politickým cílem strany je prosazování respektu k elementárnímu právu člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Sídlem klubu jsou prostory ve Šternberském paláci, které patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Místa ve Sněmovně

Zasedací pořádek


ISP (příhlásit)