(14.40 hodin)

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Zdůvodněním je, že vláda na snížení daní údajně nemá peníze. Tak vláda rozdává, kde se dá, a pak najednou docházejí peníze.

Já chci jenom připomenout - mluvil tady pan poslanec Výborný o evergreenu - že to je taky evergreen, ale vlád. První vláda Bohuslava Sobotky, která vládla od ledna 2014, měla ve svém programovém prohlášení zrušení superhrubé mzdy. Nic. První vláda Andreje Babiše, jednobarevná, která nezískala důvěru, měla ve svém programovém prohlášení zrušení superhrubé mzdy. Nic. Tato vláda, druhá vláda Andreje Babiše, má ve svém programovém prohlášení potřetí opět neomylně zrušení superhrubé mzdy. Opět nic. Teď jsme slyšeli, že snad 2021. Ono je ideální to nechat na příští volební období, případně do příštího programového prohlášení.

Současně jsme se v roce 2016 od tehdejšího ministra financí a dnešního premiéra dozvěděli, že nejpozději ke dni voleb, ty byly v říjnu 2017 a jsme v lednu 2019, bude předložen kvalitní a zcela nový zákon o dani z příjmu. To měl být říjen 2017, leden 2019 - výsledek známe my všichni. Zopakuji: nic! Takhle to dopadá se sliby Andreje Babiše.

My jsme v kampani před sněmovními volbami slíbili občanům, že navrhneme výrazné snížení daní všem zaměstnancům. My ty sliby plníme, my jsme ten návrh zákona napsali, podali. Podali jsme ho 6. srpna, takže za pár dnů to bude půl roku, co tady leží. A my bychom byli rádi, aby se ten návrh zákona projednal. V pozvánce je to bod číslo 81, sněmovní tisk 254. A mám dva návrhy. Jako první, abychom to zařadili jako pevný bod ve středu odpoledne jako třetí, tzn. po senátním návrhu a brexitu, pokud projde - a předpokládám, že projde - návrh z grémia. A pokud by to neprošlo, tak navrhuji, abychom tento bod zařadili jako třetí v bloku prvních čtení. Děkuji.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji vám. Ptám se, zda ještě někdo k pořadu schůze v tuto chvíli. Jestliže nikoho nevidím, tak přistoupíme k hlasování o jednotlivých návrzích.

 

Jako první budeme samozřejmě hlasovat návrh grémia. Ptám se, zdá je nějaká námitka proti tomu, abychom hlasovali jedním hlasováním o všech návrzích z grémia. Nikoho nevidím.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro předložený návrh. Kdo je proti?

Hlasování číslo 2, přihlášeno je 187, pro 174, proti nikdo. Návrhy předložené grémiem byly přijaty.

 

Nyní budeme hlasovat o návrhu pana místopředsedy Tomio Okamury, který navrhuje zařazení nového bodu, který nazval Německé válečné reparace. Takže nejprve o zařazení nového bodu.

Zahajuji hlasování, ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování číslo 3, přihlášeno je 187, pro 34, proti 129. Tento návrh přijat nebyl. Nebudeme tedy už hlasovat o pevném zařazení.

 

Dále je zde návrh pana předsedy Radima Fialy na zařazení nového bodu informace vlády o postoji České republiky ke globálním paktům OSN, jestliže to mohu takhle zkrátit. Týká se to obou globálních paktů.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti?

Hlasování číslo 4, přihlášeno 187, pro 68, proti 69. Tento návrh nebyl přijat. Opět, nebudeme už hlasovat o pevném zařazení.

 

Dále budeme hlasovat o návrhu pana předsedy Miroslava Kalouska, který navrhuje zařadit nový bod ovlivnění rozhodování nezávislých soudců ze strany Kanceláře prezidenta republiky.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro zařazení nového bodu. Kdo je proti?

Hlasování číslo 5, přihlášeno je 186 poslanců, pro 63, proti 73. Tento návrh nebyl přijat.

 

Dále budeme hlasovat o návrhu pana předsedy Bartoška, který navrhuje pevné zařazení bodu číslo 227 na 31. 1. ve 14.30. Poznačil jsem si to správně, doufám.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti?

Hlasování číslo 6, přihlášeno je 187 poslanců, pro 64, proti 53. Tento návrh nebyl přijat.

 

Dále budeme hlasovat o návrzích pana poslance Dolínka, a to nejprve o zařazení bodu 59, který navrhl zařadit jako první bod na úterý 12. února ve variabilním týdnu.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti?

Hlasování číslo 7, přihlášeno je 187 poslanců, pro 121, proti 2. Tento návrh byl přijat.

 

Dále navrhl pan poslanec Dolínek nové pevné zařazení bodů 186, 187, 191 a 205. Jsou to zprávy o činnosti České televize a navrhuje zařadit 31. 1. v 11 hodin jako první body v tomto bloku.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování číslo 8, přihlášeno je 187 poslanců, pro 160, proti nikdo. Tento návrh byl také přijat.

 

Dále je zde návrh pana poslance Radovana Vícha, abychom zařadili bod 11, tisk 203, o pobytu cizinců, za bod číslo 5, tzn. na dnešní den za zákony vrácené Senátem.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

Hlasování číslo 9, přihlášeno je 187, pro 42, proti 52. Tento návrh nebyl přijat.

 

Dále jsou zde dva návrhy paní poslankyně Pekarové Adamové. Asi je budeme hlasovat zvlášť. Věcně spolu nesouvisí.

 

Takže nejprve zařazení bodu 54, sněmovní tisk 162, týkající se minimálního vyměřovacího základu, kdy je návrh, aby byl tento bod zařazen jako první bod prvních čtení v pátek 25. ledna.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti?

Hlasování číslo 10, je přihlášeno v tuto chvíli 187 poslanců, pro 164, proti 44. Tento návrh přijat nebyl. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP