Výbor pro evropské záležitosti
Aktuality

Bilaterální návštěva Ukrajiny (17. 5. 2012)
Ve dnech 14. - 18. května t. r. navštívila delegace VEZ ve složení př. J. Bauer, mpř. F. Novosad, posl. S. Marková a posl. J. Kubata Ukrajinu.

Během svého prvního jednacího dne se delegace výboru pro evropské záležitosti setkala se členy partnerského výboru pro evropskou integraci Nejvyšší rady Ukrajiny v čele s předsedou Borysem Ivanovyčem Tarasjukem. Hlavními tématy byly politická situace na Ukrajině, nadcházející parlamentní volby a proces s bývalou premiérkou Julijí Tymošenkovou.

Poté delegaci VEZ přijal místopředseda Nejvyšší rady Ukrajiny Adam Martynjuk. Následovalo setkání se členy Skupiny přátel Nejvyšší rady Ukrajiny pro meziparlamentní kontakty s Českou republikou vedenou Viktorem Vasiljevičem Taranem.

Během další části své návštěvy Ukrajiny se delegace přesunula do hlavního města Krymu - Simferopolu, kde se sešla se zástupcem předsedy Rady ministrů Autonomní republiky Krym Valerijem Vasiljevičem Palčukem a následně s prvním zástupcem předsedy Nejvyšší rady Autonomní republiky Krym Sergejem Georgijevičem Doničem. Následovalo setkání se členy Medžlisu krymskotatarského národa v čele s předsedou Mustafou Džemilevem.
Bilaterální návštěva Ukrajiny (17. 5. 2012)ISP (příhlásit)