Čeští skláři předají předsedovi Sněmovny artefakt ke 100. výročí vzniku Československa

29. 5. 2018

K oslavě 100. výročí vzniku samostatného Československa bude v úterý 29. 5. 2018 v 16.00 hod. na půdě Parlamentu ČR oficiálně předán skleněný artefakt předsedovi Poslanecké sněmovny ČR Radku Vondráčkovi. Předávání uměleckého díla proběhne za účasti zástupců spolku Český a moravský sklářský klastr, jejímž členem je autor díla, novoborský výtvarník Pavel Danys. Skleněný artefakt se vyráběl v novoborské sklárně Egermann klasickou ruční metodou s mistrovskými rytinami Jaromíra Šosteka. Na zhotovení uměleckého díla se podíleli skláři sdružení ve sklářském klastru spolu s technologem Jiřím Semerádem.

"České sklo zkrášluje naši státnost již od středověku a my jsme rádi, že stále patří k oceněním a darům hodných takovýchto významných oslav,” říká předseda Českého a moravského sklářského klastru Dalibor Šilhavý.

Info pro média:

předání se uskuteční v zasedací místnosti č. 120 v prostorách kanceláře předsedy PSP, Sněmovní 4, Praha 1, pro podrobnější informace a akreditaci prosím kontaktujte tiskovou mluvčí Barboru Štenglovou - stenglovab@psp.cz

 

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)