(12.40 hodin)

 

Poslanec Jaroslav Foldyna: Děkuji vám. Pro zajímavost. Omlouvám se, že jsme se dostali do tak prekérní situace. Opravdu pan místopředseda vlády a ministr financí s tím nemá nic společného a pan Schwarzenberg je zřejmě někde jinde.

Pane ministře financí, kdybyste nám řekl, o jaký objem prostředků jde. Jaké firmy české podnikají na Kosovu a jaké subjekty? Jestli o tom máte nějaký přehled, jestli něco takového je. Vím, že se tady hodně jednalo mnohde o kriminálních věcech, o heroinu, ale nevím o žádném podnikání. (Smích a potlesk zleva.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. To byla závěrečná slova. Ještě pan předseda klubu sociální demokracie. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Roman Sklenák: Děkuji. Dovolil bych si požádat o přestávku na jednání klubu v délce deseti minut.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Mohu vás požádat o to, abychom se vyjádřili, jestli to mám spojit s polední přestávkou? (Ohlas ze sálu.) Ne, já se ptám, protože samozřejmě někdo si požádá o částečné prodloužení, deset minut je krátká doba. Proto se ptám. (Domluva poslanců ČSSD gesto směrem k předsedajícímu.) Dobře.

Ještě před vyhlášením přestávky pan místopředseda vlády a ministr financí. Prosím, pane místopředsedo vlády.

 

Místopředseda vlády ČR a ministr financí Andrej Babiš: Já bych tedy chtěl odpovědět, že v Kosovu působí české firmy v oblasti ekologických projektů, technologií, čištění vod či rekultivací pozůstatků těžby a průběžně se připravují další projekty. Působí tam Česko-kosovská obchodní a průmyslová komora. Jsou tam mise. České subjekty se účastní různých výstav a veletrhů. Jsou tam vydávány knihy českých autorů a nejsou ani výjimečná vystoupení českých umělců v Kosovu. Obchodní výměna 2012 - vývoj byl 11 milionů eur, dovoz 542 tisíc eur. To pro informaci.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Jen ještě pro poradu klubu sociální demokracie - návrh pana zpravodaje budu posuzovat jako návrh na odročení a padl návrh na zamítnutí. To je i pro tu poradu.

Nyní tedy přerušuji jednání Poslanecké sněmovny do 14.30. Tento přerušený bod budeme potom projednávat v rámci jiných bodů zpráv a mezinárodních smluv.

Vyhlašuji přestávku na poradu klubu sociální demokracie, zároveň vyhlašuji polední přestávku. Sejdeme se na interpelace, které jsou vylosovány, ve 14.30. Děkuji vám.

 

(Jednání přerušeno ve 12.42 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP