Výbor pro obranu
Zahraniční cesty

Japonsko Delegace výboru uskutečnila zahraniční služební cestu do Japonska (1. 6. 2018)
Ve dnech 13. - 18. května 2018 uskutečnila delegace výboru pro obranu vedená předsedou PS PČR Radkem Vondráčkem zahraniční služební cestu do Japonska.

Delegace navštívila pomník legionářů ve Fuchu, kde předseda PS PČR a předsedkyně výboru pro obranu položili na katolickém hřbitově věnce k pomníku československých legionářu, kteří v roce 1919 zemřeli v Japonsku na následky válečných zranění.

Poslanci jednali na Ministerstvu obrany a setkali se s náměstkem ministra obrany a ředitelem Centrálního akvizičního úřadu. Delegace výboru pro obranu se dále setkala se zástupci výboru pro bezpečnost Dolní komory, jednání vedl předseda výboru pan Minoru Terada.

Japonský premiér Shinzo Abe uvítal českou delegaci a po vzájemné debatě o bezpečnostních a obranných otázkách se s poslanci shodli, že obě země spojují společně vyznáváné hodnoty. Českou delegaci přijal i předseda Dolní komory japonského parlamentu pan Tadamori Oshima.

Delegace dále navštívila město Sakai v oblasti Kansai, které by se mělo stát sídlem honorárního konzulátu ČR pro oblast východního Japonska.

Závěrem poslanci navštívili letecký závod Kawasaki Heavy Indursties v Gifu, kde ředitel leteckého závodu p. Namiki představil výrobnu letadel a montážní linku nejmodernějšího transportního letounu C2.Navigace sekce Výbor pro obranuISP (příhlásit)