Projevy, zdravice, tiskové zprávy, program

8.07.2021   Předávání ocenění Zlatá Liga pod záštitou předsedy PS

Dne 8. července 2021 proběhlo v prostorách Kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR slavnostní předávání ocenění organizace Liga Libe, hájící práva českých vlastníků legálních soukromých zbraní. Tzv. Zlatou Ligu získali čtyři poslanci ze čtyřech parlamentních stran napříč politickým spektrem. Byli nominováni za osobní přínos tomu, že pár týdnů zpět úspěšně Sněmovnou prošel klíčový návrh Senátu ČR ohledně novely Listiny základních práv a svobod, obsahující klauzuli o možnosti českých občanů "obrany se zbraní".

Předseda Radek Vondráček k tomu uvedl: “Dnes do Sněmovny zavítali zástupci organizace Liga Libe, aby poděkovali poslancům za podporu návrhu novely Listiny základních práv a svobod. Za dobu, co jsem ve Sněmovně, což je téměř osm let, byla aktivita Ligy Libe a jejich Petice za ústavní právo na držení zbraně tou nejmasovější a nejlépe zorganizovanou iniciativou s naprosto jasným vzkazem pro veřejnost: chceme zachovat bezproblémový legislativní stav a rozumný přístup v právu legálně držet zbraň. Zcela otevřeně jde o reakci na legislativu přicházející z Evropské unie, která z našeho pohledu nedává smysl. Chtějí nám tady zakazovat střelivo z olova, chtějí nám regulovat zbraně, což je nesmysl. My jsme na tom v tomto ohledu v podstatě lépe než Evropská unie a v Evropě by se měli učit od nás, nikoli naopak.”

Zlatou Ligu z rukou prezidenta organizace Liga Libe Pavla Černého dostali Jiří Mašek (ANO), Pavel Blažek (ODS), Tomio Okamura (SPD) a Zdeněk Ondráček (KSČM). "To, že ze Senátu ČR do Sněmovny přišel legislativní návrh - a ta jej takto jednoznačně a nezpochybnitelně schválila, se asi ještě nikdy v historii našeho státu nestalo. O to více je pak cenné, že jde vlastně o návrh změny ústavy. O čem to svědčí? Především o tom, že text onoho "dodatku" ověřeně koresponduje s potřebami naší společnosti a jeho účel je už více než zřejmý. Tedy, že naše racionální a nezpochybnitelná osvěta plně padá na úrodnou půdu a zákonodárci již dobře vědí, a to i navzdory kampani našich oponentů, že žádné hromadné vyzbrojování ani divoké přestřelky po ulicích zde po přijetí novely nenastanou. A toto jen přispěje k potvrzení a upevnění současného naprosto bezproblémového stavu. Jsem potěšen, že naši volení zástupci si tímto zjevně naplno začínají uvědomovat svou nemalou odpovědnost za bezpečnost každého našeho občana. A za to jim patří obrovský dík!" sdělil Pavel Černý.

Nyní bude o tomto Sněmovnou schváleném senátním návrhu znovu jednat Senát, a to v garančních výborech dne 14. července, a zřejmě následně finálně hlasovat na plénu 21. - 22. července.


Předávání ocenění Zlatá Liga pod záštitou předsedy PS (8. 7. 2021)
Předávání ocenění Zlatá Liga pod záštitou předsedy PS (8. 7. 2021)

Mgr. Radek Vondráček


Mgr. Radek Vondráček


ISP (příhlásit)