(Jednání zahájeno v 10.00 hodin.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, pane ministře, zatím tady vidím jednoho člena vlády, zahajuji další jednací den 19. schůze Poslanecké sněmovny, všechny vás tady vítám.

Prosím, přihlaste se svými identifikačními kartami, a ten, kdo má náhradní kartu, prosím o oznámení, abych to mohl dát do protokolu.

Sděluji, že o omluvení své neúčasti na jednání požádali tito poslanci: předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z pracovních důvodů, Ivan Adamec z rodinných důvodů, Věra Adámková od 10.30 do 12.00 hodin z pracovních důvodů, Hana Aulická Jírovcová z pracovních důvodů, Margita Balaštíková ze zdravotních důvodů, Dana Balcarová z důvodu zahraniční cesty, Ivan Bartoš z pracovních důvodů, Jiří Běhounek z pracovních důvodů, Pavel Bělobrádek bez udání důvodu do 12.00 hodin, Jan Birke z pracovních důvodů, Stanislav Blaha bez udání důvodu, Jiří Bláha z pracovních důvodů. Do 12.30 bez udání důvodu Milan Brázdil, Jana Černochová celý den z pracovních důvodů, Petr Dolínek od 10.00 do 11.30 z pracovních důvodů, Lenka Dražilová z pracovních důvodů, Jaroslav Dvořák také celý den ze zdravotních důvodů. Tomáš Hanzel od 10.00 do 12.30 z pracovních důvodů, celý den Milan Chovanec ze zdravotních důvodů, Miloslav Janulík z pracovních důvodů, Marian Jurečka z pracovních důvodů, Miroslav Kalousek ze zdravotních důvodů. Do 12.15 se omlouvá z pracovních důvodů také David Kasal, mezi 14.00 a 18.00 hodin Jiří Kobza z pracovních důvodů, Vladimír Koníček na dopolední jednání z pracovních důvodů, Josef Kott od 14.30 z pracovních důvodů. Na celý den Robert Králíček z pracovních důvodů, Jana Levová z pracovních důvodů, Taťána Malá z pracovních důvodů, Ilona Mauritzová bez udání důvodu, Radka Maxová z pracovních důvodů, Jana Mračková Vildumetzová od 12.30 z pracovních důvodů. Celý den Patrik Nacher z pracovních důvodů, do 14.30 Ivana Nevludová z pracovních důvodů. Dále se omlouvají ze zdravotních důvodů Ladislav Okleštěk na celý den na jednání dopolední, z pracovních důvodů Zdeněk Ondráček, od 12.15 a od 14.30 z pracovních důvodů Jana Pastuchová, z osobních důvodů na celý den Pavel Plzák, Ivo Pojezný, od 14.00 hodin z pracovních důvodů Miloslav Rozner. Na celý den se omlouvá Pavel Růžička ze zdravotních důvodů, Jan Schiller z pracovních důvodů, Pavel Staněk z pracovních důvodů, Martin Stropnický z pracovních důvodů, Julius Špičák z pracovních důvodů. Od 10.00 do 14.00 hodin ze zdravotních důvodů František Vácha, na celý den Vlastimil Válek z pracovních důvodů. Od 10.00 do 12.00 hodin Helena Válková z pracovních důvodů, celý den Ondřej Veselý z pracovních důvodů, od 15.00 do 19.00 hodin Ivo Vondrák z pracovních důvodů. Celý den Veronika Vrecionová a dopolední jednání Pavel Žáček z pracovních důvodů.

Prosím, teď dávejte pozor, protože budeme konstatovat omluvy členů vlády, a protože odpoledne jsou interpelace, tak abychom věděli, jak si interpelace naplánovat. Předseda vlády Andrej Babiš je na zahraniční cestě, čili je na celý den omluven. Richard Brabec na celý den také omluven z pracovních důvodů. Klára Dostálová od 14.30 do 19.00 hodin z pracovních důvodů, Jan Hamáček celý den z pracovních důvodů, do 14.30 čili na odpolední interpelace bude přítomen ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. Do 11.00 hodin se omlouvá Jana Maláčová z pracovních důvodů, čili na interpelace bude přítomna. Lubomír Metnar z pracovních důvodů celý den. Do 11.00 hodin Robert Plaga z pracovních důvodů, čili také bude přítomen na interpelace, a na celý den se omlouvají Antonín Staněk z pracovních důvodů a Miroslav Toman. Vojtěch Adam na dopolední jednání z pracovních důvodů, tedy také bude přítomen na ústních interpelacích.

Teď ještě byla doručena omluva Jakuba Jandy od 10.00 do 13.00 hodin, Rostislava Vyzuly celý den z pracovních důvodů a Markéty Adamové z pracovních důvodů na celý den. Jakub Michálek mezi 14. a 19. hodinou z rodinných důvodů a mezi 14. a 22. Jan Farský. To jsou všechny omluvy, které máme.

 

Jednání začínáme bodem

 

168.
Odpovědi členů vlády na písemné interpelace

Z minulého čtvrtka nám zůstaly dvě nevyřízené interpelace, interpelace pana poslance Jakuba Michálka na předsedu vlády ve věci elektronického spisu, to je přerušeno a podle toho, jak řekl pan poslanec Michálek, požádá o přerušení zn. Vzhledem k tomu, že usnesení trvá, protože Andrej Babiš je na dnešek omluven, nemusíme o tom hlasovat. A pan ministr Jan Kněžínek je také omluven, a také o přerušení do přítomnosti ministra spravedlnosti nemusíme hlasovat. Proto tedy zůstávají přerušené písemné interpelace a mohu bod 168 ukončit.

Ještě pan místopředseda Pikal oznamuje, že pan kolega Peksa se omlouvá na celý den z jednání z osobních důvodů do 11.00 hodin.

Můžeme se tedy věnovat pevně zařazeným bodům 75, sněmovní tisk 144, je to celoživotní vzdělávání, bod 76, víceletý finanční rámec Evropské unie, a bod 147, což je zpráva o činnosti Kontrolní rady Technologické agentury za rok 2017. Poté bychom projednávali body z bloku smluv v prvém a druhém čtení. Máme ve 12.30 pevně zařazené body 132, 133 a 134 a odpoledne bod 169, což jsou ze zákona ústní interpelace.

Pan kolega Chvojka se ještě hlásí k pořadu schůze. Pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Jan Chvojka: Děkuji za slovo, pane místopředsedo, hezké dopoledne, dámy a pánové. Já bych chtěl poprosit o zařazení napevno dnes jako bodu číslo 2 bod, o který už jsem žádal asi dvakrát nebo třikrát, a stále na něj nedošlo, a je to velmi potřebný bod a akutní, který když neprojde do Sbírky tento rok, tak bude velký problém. Je to bod číslo 33, tisk číslo 263, organizace a provádění sociálního zabezpečení. Poprosil bych ho pevně zařadit na dnes jako bod číslo 2. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Za bod 75 za celoživotní učení? Dobře. To je jeden návrh. Má ještě někdo návrh do pořadu schůze? Není tomu tak.

 

Rozhodnutí tedy učiníme v hlasování 149, a to je, jako druhý bod dnešního jednání by byl bod číslo 33, tisk 264, organizace sociálního zabezpečení.

Zahájil jsem hlasování číslo 149 a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 149 z přítomných 103 pro 96, proti nikdo, zařadili jsme jako druhý bod našeho jednání bod číslo 33.***
Přihlásit/registrovat se do ISP