Projevy, zdravice, tiskové zprávy, program

8.02.2024   Poslanecká sněmovna si sérií aktivit připomene letošní kulaté výročí vstupu ČR do EU

Letošní kulaté výročí vstupu do EU si Poslanecká sněmovna připomene hned několika souvisejícími aktivitami. V polovině února navštíví Sněmovnu předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola. V průběhu první poloviny roku se pak v dolní komoře Parlamentu dále uskuteční studentská simulace jednání poslanců, tematická konference i Evropský den diverzity.  

 

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR si v letošním roce připomene 20. výročí vstupu naší země do Evropské unie. Při té příležitosti se v dolní komoře uskuteční celá řada tematických aktivit a souvisejících událostí. Vše začne už 14. února, kdy Poslaneckou sněmovnu navštíví předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola. „Paní předsedkyně Prahu naposledy navštívila krátce před začátkem předloňského velmi úspěšného českého předsednictví v Radě EU. Těším se na pokračování naší diskuse o výzvách, před kterými spolu v Evropské unii stojíme,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

 

Dne 25. března se pak uskuteční studentská simulace jednání Poslanecké sněmovny nazvaná Dnes jsem jako poslanec. Diskuse na plénu sněmovního jednacího sálu bude tentokrát věnovaná specificky evropským tématům, jimiž se čeští zákonodárci aktuálně zabývají.

 

Od 24. do 25. dubna se navíc v Poslanecké sněmovně bude konat dvoudenní konference zaměřená na význam a přínos uplynulých dvou dekád naší země v rodině členských zemí EU. Konference svede dohromady pamětníky podílející se na české cestě do EU a dnešní studenty, kteří se ve sjednocené Evropě už narodili a prožili v ní celý život.

 

Letošní kulaté výročí chceme nejen oslavit, ale především využít k vyzdvihnutí nezpochybnitelných výhod plynoucích z našeho členství v Evropské unii. Hodláme se zaměřit zejména na mladou generaci, která je skutečnou budoucností Evropy a pro které je budoucností naopak právě sjednocená Evropa,“ podotkla u příležitosti nadcházejícího jubilea předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

 

V pátek 7. června se uskuteční ještě Evropský den diverzity. Jde o konferenci, kterou tradičně pořádá aliance Byznys pro společnost a která je tradičním slavnostním zakončením měsíce května – celoevropského měsíce diverzity. „Téma diverzity je přímo spjaté se základním mottem samotného projektu evropské integrace – jednota v rozmanitosti“, uzavřela předsedkyně Markéta Pekarová Adamová.


Poslanecká sněmovna si sérií aktivit připomene letošní kulaté výročí vstupu ČR do EU (8. 2. 2024)

Ing. Markéta Pekarová Adamová


Ing. Markéta Pekarová Adamová


ISP (příhlásit)