Cena F. L. Riegra byla udělena prvním studentům

14. 6. 2016

Cenu Františka Ladislava Riegra, jejíž první ročník zná už své vítěze, dnes předával studentům vysokých škol předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček. „Věřím, že se nám povedlo založit tradici, která bude mít dlouhého trvání. Cílem soutěže je přiblížit význam parlamentarismu mladým lidem,“ uvedl Jan Hamáček.
V prvním ročníku soutěže zvítězila Zuzana Holakovská s bakalářskou prací „Adaptace parlamentů České republiky, Polska a Slovenska na mechanismus včasného varování u evropské legislativy“, kterou obhájila na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Druhým místem byl oceněn Jiří Mulák s diplomovou prací „Materiální ohnisko ústavnosti“ (Fakulta právnická Západočeské univerzity v Plzni), třetím Jan Lukáš Mareček s diplomovou prací „Personální stabilita obsazování funkcí v Parlamentu ČR“ (Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické). Pamětní list si z prvního ročníku soutěže odnášejí Ludmila Havlíčková („František Soukup a sociální demokracie před I. světovou válkou“, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy), Lukáš Forýtek („Tendence vývoje bikameralismu v Evropě“, Fakulta mezinárodních vztahů VŠE) a Milan Šimánek („Ústavní zvyklosti“, Právnická fakulta Masarykovy univerzity).
Cenu F. L. Riegra od letošního roku získávají studenti za nejlepší kvalifikační práce s tématikou parlamentarismu. Cílem soutěže je popularizace výzkumu parlamentarismu a jeho historie mezi studenty vysokých škol. Předseda Poslanecké sněmovny oceňuje vítěze soutěže na základě doporučení komise, v níž jsou odborníci na historii, politologii, právo a legislativu.  Členové komise posuzují myšlenkovou originalitu práce, rozsah využitých pramenů a literatury i práci s nimi nebo přínos pro současný stav bádání v této oblasti společenských věd. Cena F. L. Riegra byla udělena prvním studentům (14.06.2016) Cena F. L. Riegra byla udělena prvním studentům (14.06.2016) Cena F. L. Riegra byla udělena prvním studentům (14.06.2016) Cena F. L. Riegra byla udělena prvním studentům (14.06.2016) Cena F. L. Riegra byla udělena prvním studentům (14.06.2016)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)