Poslanecká sněmovna si připomněla hrdiny ze Zborova

7. 6. 2017

Poslanci dnes ráno přijali usnesení odkazující na význam bitvy u Zborova pro naši státnost. Předkladatelem byl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Text usnesení:

"My, poslanci a poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, vědomi si významu bitvy u Zborova pro vznik samostatného československého státu, pro formování bojových tradic naší armády a pro pěstování ducha svobody, občanské hrdosti a lásky k vlasti, přijímáme ke stému výročí hrdinného boje československých legionářů toto usnesení:

S hlubokou úctou a vděčností si připomínáme 1. a 2. červenec 1917 jako slavné dny naší historie. Oběti československých legionářů přinesly u Zborova velké vítězství a významně přispěly k uznání legitimity zahraničního odboje a našeho práva na sebeurčení. Činy legionářů by neměly být nikdy zapomenuty. Hrdinové od Zborova zasloužili se o stát."

Pro usnesení hlasovalo 125 ze 131 přítomných poslanců.Poslanecká sněmovna si připomněla hrdiny ze Zborova (7.06.2017) Poslanecká sněmovna si připomněla hrdiny ze Zborova (7.06.2017) Poslanecká sněmovna si připomněla hrdiny ze Zborova (7.06.2017) Poslanecká sněmovna si připomněla hrdiny ze Zborova (7.06.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)