Výbor pro obranu
Zahraniční cesty

Francie 14. ročník Obranné konference v Paříži (13. 9. 2016)
Předseda výboru David Kádner se na osobní pozvání zástupců francouzského Parlamentu a Senátu účastnil 14. ročníku Obranné konference ve dnech 4. - 6. září 2016 v Paříži.  

Záštitu nad letošním ročníkem konference převzal prezident Francouzské republiky Francois Hollande. Na konferenci byli pozváni hosté z Parlamentů členských zemí Evropské unie, zástupci mezinárodních organizací a další významní hosté. Partnerem akce pro tento rok byla francouzská společnost SAFRAN Group.

Zahájení konference se uskutečnnilo v areálu Ecole Polytechnique, kde všechny účastníky přivítal ředitel školy Jacques Biot. Následně v areálu školy probíhala prezentace francouzských ozbrojených sil, diskuze o současných výzvách a roli armády ve společnosti.  

Úvodní vystoupení pronesli ministr obrany Francouzské republiky pan Jean-Yves Le Drian, předsedkyně výboru pro obranu a ozbrojené síly Parlamentu Francouzské republiky paní Patricia Adam a předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a ozbrojené síly Senátu Francouzské republiky pan Jean-Pierre Raffarin. Dále se svými příspěvky vystoupili mezinárodní hosté: britský ministr obrany Michael Fallon KCB, tuniský ministr obrany Farhat Horchani, italská ministryně obrany Roberta Pinotti. Konference se rovněž účastnili náčelníci armád afrických států /Senegal, Egypt/. Na závěr konference vystoupil francouzský předseda vlády Manuel Valls s příspěvkem o roli ozbrojených sil v oblasti bezpečnosti a obrany.

Mezi hlavní témata konference patřily debaty o bezpečnosti v oblasti Sahelu, společná strategie evropských zemí v boji proti terorismu a řešení migrační krize.
14. ročník Obranné konference v Paříži (13. 9. 2016)
14. ročník Obranné konference v Paříži (13. 9. 2016)

Navigace sekce Výbor pro obranuISP (příhlásit)