Výbor pro obranu
Zahraniční cesty

Nizozemsko Meziparlamentní konference v Haagu (18. 4. 2016)

Předseda výboru pro obranu David Kádner se ve dnech 6. - 8. 4. 2016 účastnil Meziparlamentní konference v Haagu.

Předseda výboru pro obranu David Kádner se ve dnech 6. - 8. 4. 2016 účastnil Meziparlamentní konference ke společné zahraniční, bezpečnostní a obranné politice EU, která se konala v Haagu v rámci předsednictví Nizozemska v Radě EU.

Konferenci zahájila předsedkyně nizozemského Senátu paní Ankie Broekers-Knol, úvodní proslovy zazněly od předsedy zahraničního výboru Evropského parlamentu pana E. Broka a předsedkyně nizozemské organizace Atlantic Youth paní Karlijn Jans.

Program konference byl rozdělen do 4 bloků, první blok byl zahájen video vzkazem od Vysoké představitelky EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku F. Morgherini, po kterém následovala debata s ministrem zahraničních věcí Nizozemí panem Bertem Koendersem. Ve druhém bloku k obranné a bezpečností strategii a spolupráci v NATO vystoupili ministryně obrany Nizozemí paní J. H. Plasschaert a náčelník generálního štábu armády generál Tom Middendorp. V následujících blocích probíhaly debaty se zástupem generálního tajemníka NATO panem A. Vershbowem k aktuálním bezpečnostním hrozbám a výzvám pro NATO a EU, a s paní Helgou Schmid, zástupkyní generálního tajemníka pro věci politické, European External Action Service.

Na konferenci se konaly tři workshopy: Současný stav globální bezpečnostní strategie, Zahraničně politické aspekty migrace a Export zbraní z EU. Závěrem bylo odsouhlaseno politické prohlášení, které je zveřejněno na webových stránkách: https://parleu2016.nl.
Meziparlamentní konference v Haagu (18. 4. 2016)
Meziparlamentní konference v Haagu (18. 4. 2016)
Meziparlamentní konference v Haagu (18. 4. 2016)
Meziparlamentní konference v Haagu (18. 4. 2016)

Navigace sekce Výbor pro obranuISP (příhlásit)