Výbor pro obranu
Přijetí zahraničních návštěv

Gruzie Přijetí delegace výboru pro obranu a bezpečnost Parlamentu Gruzie (29. 3. 2016)

Delegace výboru pro obranu vedená předsedou Davidem Kádnerem přijala ve dnech 22. 3. 2016 – 23. 3. 2016 delegacivýboru pro obranu a bezpečnost Parlamentu Gruzie, vedenou jejím předsedou panem Irakli Seasiashvili.

V úterý 22. 3. 2016 se uskutečnil pracovní oběd dávaný předsedou výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR panem Davidem Kádnerem, při kterém poslanci diskutovali aktuální bezpečnostní situaci v Gruzii a další obranná a bezpečnostní témata. Následně se gruzínská delegace setkala se členy Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Gruzie, jednala s 1. náměstkem ministra vnitra a dále s předsedou výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu panem Františkem Bublanem.

Gruzínská delegace ve středu 23. 3. 2016 navštívila Ústecký kraj, kde se uskutečnila pracovní večeře na základě pozvání předsedy výboru pro obranu D. Kádnera. Dále se gruzínská delegace setkala se zástupcem náměstka ministra obrany pro obranně-průmyslovou spolupráci panem Jakubem Hodinářem a na závěr poslanci navštívili Aero Vodochody, kde měli možnost shlédnout ukázku L-39 NG a prezentace firem Tatra, VOP CZ, Sellier and Bellot, VR group a společnosti ERA.

Závěrem pozval předseda výboru pro obranu a bezpečnost Parlamentu Gruzie členy výboru pro obranu Parlamentu České republiky na reciproční návštěvu Gruzie.Navigace sekce Výbor pro obranuISP (příhlásit)