Aktuality

Sametová revoluce '89 v knihovnách (15. 11. 2019)
Podívejte se, co o 17. listopadu 1989 najdete v knihovnách a jejich fyzických i elektronických fondech.

K 30. výročí 17. listopadu 1989 vznikl web 1989.knihovny.cz. Najdete zde knihy o revoluci, životopisy osobností z obou stran spektra, titulní listy vybraných periodik a jejich proměnu v průběhu listopadu a prosince 1989, rozhovory s knihovníky MZK a jejich vzpomínky na listopad '89, několik fotografií z té doby a další odkazy na zajímavé zdroje na internetu.
Nahrát můžete i své fotografie z revoluce a určitě je doporučeno udělat si Revoluční kvíz a ověřit si, co o listopadu '89 víte. V případě, že nebudete odpověď na nějakou otázku znát, jsou Vám k dispozici zdroje, kde danou informaci ověříte nebo ji nastudujete podrobněji.
Při vytváření webové stránky byla snaha o to, aby výběr zdrojů byl pestrý a přinášel různé pohledy na 17. listopad 1989. Smyslem knihoven je ukazovat uživatelům různé zdroje a pohledy a nechat je dělat si na věci svůj názor, což je základem demokracie a svobody.
Web byl realizován portály Knihovny.cz, Digitálníknihovna.cz a podíleli se na něm i další zaměstnanci Moravské zemské knihovny v Brně napříč odděleními a studenti Kabinetu informačních studií a knihovnictví FF MU.

ISP (příhlásit)