Aktuality

Setkání nad zajímavými historickými tématy - pozvánka (28. 2. 2018)
1. 3. 2018 - seminář historika Jaromíra Kaluse na téma "Jediný výstřel únorového puče"

Parlamentní knihovna a Archiv Poslanecké sněmovny si Vás dovolují pozvat na seminář historika PhDr. Jaromíra Kaluse s názvem "Jediný výstřel únorového puče", který se uskuteční ve čtvrtek 1. března 2018 od 17 hodin v Informačním středisku Poslanecké sněmovny, Malostranské nám. 6/18, Praha 1 (v podloubí paláce Smiřických).

Jde o další ze seminářů a přednášek zaměřených na přípravu a dramatický vývoj únorového komunistického puče se zvláštním zaměřením na studentské aktivity v kritický den 25. února 1948.
Seminář přinese nové informace k problematice některých událostí bezprostředně před započetím krize i k dění v průběhu několika krizových dnů Února 1948 a objasní některé dlouhodobě přetrvávající falešné představy a mýty související s dobovými událostmi (např. příprava vybraných složek SNB na vystoupení ve prospěch KSČ, lednové demonstrace vojáků, politický konflikt 13. února, přepadení ústředního sekretariátu Národně socialistické strany, vyzbrojování dělnických milicí, zatýkání studentů, přítomnost spisovatele G. Greena v únorové Praze, první prokazatelná smrtelná oběť StB a další).

ISP (příhlásit)