Aktuality

Setkání nad zajímavými knižními tituly - pozvánka (31. 1. 2018)
1. 2. 2018 - prezentace knihy "Jurij Fjodorov - Russia between Fascism and Disintegration"

Dovolujeme si Vás pozvat na prezentaci knihy Jurije Fjodorova, ruského historika a experta na ruskou zahraniční a bezpečnostní politiku, která se uskuteční ve čtvrtek 1. února 2018 od 18 hodin v Informačním středisku Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí 6/18, Praha 1 (v podloubí paláce Smiřických).

Ve své nové knize načrtává Jurij Fjodorov dva nejpravděpodobnější scénáře vývoje Ruska na nadcházející období: ustavení plnohodnotné fašistické diktatury a nárůst separatismu vedoucí k rozpadu státu.
Sklouzává Rusko k fašismu? Je ruský režim vůdcovského typu za Putina ztělesněním fašismu? Je perspektiva teritoriální dezintegrace Ruska reálná? Který ze dvou scénářů načrtnutých v knize představuje pro Evropu větší nebezpečí? Co může Evropa udělat, aby negativní důsledky spojené s rozvojem těchto dvou scénářů dokázala zvládnout?

Na úvodní přednášku Jurije Fjodorova bude navazovat veřejná debata expertů za účasti autora. Jako hosté dále vystoupí Mychajlo Samus (Centre for Army, Conversion and Disarmament Studies, Kyjev) a Jan Šír (IMS FSV UK). Moderátorem debaty je David Svoboda (ÚSTR).

Přednáška i diskuze proběhnou v angličtině s tlumočením do češtiny.

ISP (příhlásit)