Projevy, zdravice, tiskové zprávy, program

14.03.2022   Ubytovací zařízení Poslanecké sněmovny slouží ukrajinským uprchlíkům

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová umožnila využít obě mimopražská sněmovní střediska k ubytování ukrajinských běženců. Ti se do objektů nastěhovali během uplynulého víkendu. Jde celkem o 82 osob, převážně žen a dětí, které vyhnala z jejich vlasti válka rozpoutaná Ruskou federací.  

 

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová již dříve nabídla obě provozně účelová zařízení ve vlastnictví Sněmovny ministerstvu vnitra k dočasnému ubytování válečných běženců z Ukrajiny. Ti se do objektů v Harrachově a v Lipnici nad Sázavou nastěhovali v průběhu uplynulého víkendu. V zařízení v Harrachově jde celkem o 47 ubytovacích kapacit, objekt v Lipnici nad Sázavou disponuje kapacitou 35 lůžek. Všechna místa jsou nyní plně obsazena.

 

Obě zařízení bylo zapotřebí narychlo uzpůsobit novému účelu. Ráda bych proto poděkovala všem kolegům starajícím se o správu těchto objektů za efektivní a současně lidsky citlivý přístup. Věřím, že všichni příchozí zde najdou důstojné zázemí a bezpečné útočiště,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

 

Převážnou část běženců tvoří ženy a děti, kterých je momentálně v obou zařízeních ubytováno 80. Z jejich domovů je vyhnala válka, kterou proti Ukrajině na sklonku února rozpoutala Ruská federace. Další praktické kroky týkající se jejich snazší adaptace na zdejší prostředí budou s běženci řešit zkušení odborníci např. ze Zařízení pro zajištění cizinců z Bělé-Jezové.


Ubytovací zařízení Poslanecké sněmovny slouží ukrajinským uprchlíkům (14. 3. 2022)
Ubytovací zařízení Poslanecké sněmovny slouží ukrajinským uprchlíkům (14. 3. 2022)

Ing. Markéta Pekarová Adamová


Ing. Markéta Pekarová Adamová


ISP (příhlásit)