Členové Výboru pro životní prostředí navštívili Moravskoslezský kraj

4. 4. 2012

Cílem třídenní návštěvy bylo osobně se přesvědčit o stavu  životního prostředí v tomto regionu,“ vysvětluje Milan Šťovíček, předseda výboru.  Environmentální problémy Moravskoslezského kraje se poměrně často dostávají na pořad jednání Poslanecké sněmovny.

Poslanci z Výboru pro životní prostředí navštívili Moravskoslezský kraj

 

Ostrava, 4. dubna 2012 – Skupina  poslanců z Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dnes ukončila návštěvu Moravskoslezského kraje. „Cílem třídenní návštěvy bylo osobně se přesvědčit o stavu  životního prostředí v tomto regionu,“ vysvětluje Milan Šťovíček, předseda výboru.  Environmentální problémy Moravskoslezského kraje se poměrně často dostávají na pořad jednání Poslanecké sněmovny, a proto se vedení výboru rozhodlo uspořádat první letošní výjezdní zasedání právě zde, v kraji, kde je nejvyšší koncentrace průmyslu a jedna z nejvyšších koncentrací osídlení a dopravy v České republice.

Poslanci pod vedením předsedy výboru Milana Šťovíčka (Věci veřejné) se během návštěvy kraje setkali s místními nevládními organizacemi, zástupci kraje, ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou ( ODS), diskutovali se zástupci regulačních orgánů a ekologickými odborníky. V úterý navštívili vedení sousedního Slezského vojvodství v polských Katowicích a následně se sešli se zástupci samosprávy v ostravské městské části Radvanice a Bartovice. Úterní program byl ukončen večerním setkáním se zástupci odborné veřejnosti z oblasti životního prostředí Moravskoslezského kraje.

V rámci odborných diskusí a debat  poslanci Výboru pro životní prostředí navštívili a jednali s vedením společnosti ArcelorMittal Ostrava. „ArcelorMittal je největším průmyslovým areálem v ČR, největším zaměstnavatelem v kraji, největším výrobcem železa a je jedním z největších znečišťovatelů ovzduší. Loni dokončil a spustil tkaninový filtr pro aglomeraci, což byla asi největší průmyslová ekologická investice v České republice v roce 2011. Proto jsme zamířili právě do tohoto průmyslového areálu na vlastní oči se přesvědčit, co přesně dělají pro ochranu životního prostředí,“ vysvětluje důvod návštěvy ArcelorMittalu Ostrava  předseda výboru.

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)