Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům

26. 5. 2023

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová v čele sněmovní delegace zakončila svou pracovní cestu po Spojených státech amerických v georgijské metropoli Atlantě. 

Setkala se zde s vysokými státními představiteli, podpořila naše podnikatele na česko-americkém podnikatelském fóru a o posílení dopravního propojení mezi ČR a USA jednala i se zástupci významné letecké společnosti Delta Airlines. 

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová s českou delegací zakončila svou pětidenní pracovní cestu po Spojených státech amerických v hlavním městě státu Georgia – Atlantě. V místním Kapitolu se setkala s vlivným státním tajemníkem Bradem Raffenspergerem i předními georgijskými zákonodárci.

Atlanta je velmi dynamicky rostoucí metropole skýtající zásluhou své strategické polohy a otevřenosti pestrou řadu jedinečných obchodních příležitostí pro české společnosti podnikající v odvětvích jako IT, automobilový průmysl či letectví. Díky jednomu z nejrušnějších letišť na světě navíc představuje naprosto ideální destinaci pro další expanzi českých podnikatelských aktivit na celém jihovýchodě USA,“ uvedla po sérii jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová v Atlantě mezitím svolala schůzku s Georgia Institute of Technology (GeorgiaTech) a zástupci Českého vysokého učení technického (ČVUT) a Cyber Security Hub (společný projekt v oblasti kyberbezpečnosti Masarykovy univerzity, ČVUT a Vysoké učení technické v Brně). Ministryně a profesoři z ČVUT iniciovali první kroky vedoucí k uzavření memoranda o porozumění s GeorgiaTech. „Toto memorandum propojí špičkovou českou vědu s kapacitami v Atlantě. Jednali jsme zatím o oblastech jako kvantové technologie, jaderná energetika a polovodiče. GeorgiaTech je výjimečná instituce nejen z hlediska výborných výsledků na teoretickém poli, ale skvěle zvládá i přenos poznatků z výzkumu do praxe. Mají vytvořený robustní start-upový ekosystém a mohou se pyšnit 100 firmami, které pod univerzitou rostou. Rádi se od nich budeme inspirovat,“ doplnila ministryně Helena Langšádlová.

Poté se paní předsedkyně s delegací zúčastnila oficiálního zakončení česko-amerického podnikatelského fóra pořádaného atlantskou obchodní komorou. Na úplný závěr cesty jednala sněmovní delegace ještě se zástupci jedné z nejstarších leteckých společností na světě Delta Airlines.

Posílení přímých leteckých spojení mezi USA a Českou republikou by naše občany pomohlo více sblížit a naše podnikatele snáze propojit s jejich zaoceánskými obchodními partnery, což by současně ještě umocnilo vzájemnou pozitivní obchodní bilanci,“ dodala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023) Předsedkyně Sněmovny v USA: Atlanta je místem zaslíbeným českým podnikatelům (26.05.2023)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)