Sněmovna projednala ve 2. čtení návrh státního rozpočtu na příští rok

16. 11. 2022

Poslanci navrhují ve státním rozpočtu na příští rok přesuny peněz v celkovém objemu téměř 119 miliard korun. V dnešním druhém čtení přednesli na šest desítek pozměňovacích návrhů. Suma, kterou chtějí přesunout, odpovídá asi pěti procentům celkových plánovaných výdajů rozpočtu. Ty mají představovat 2,22 bilionu korun. Poslanci chtějí přidávat peníze například do školství, na sociální dávky nebo sociální služby. Více peněz chtějí přesunout i na kulturu.

Návrhy na přesuny peněz vznesla nejen opozice, ale i koaliční poslanci, kteří chtějí přidat peníze hlavně do školství. Koaliční poslanci předložili osm návrhů na přesuny peněz v celkovém objemu téměř dvou miliard korun. Plánovaný schodek rozpočtu je 295 miliard.

Rozpravu provázela kritika z opozičních lavic. Opozice vytýkala vládě, že málo šetří a že zadlužuje stát. Sněmovna o všech návrzích rozhodne při schvalování rozpočtu. Mělo by to být za dva týdny, ve středu 30. listopadu.Sněmovna projednala ve 2. čtení návrh státního rozpočtu na příští rok (16.11.2022)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)