Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib

5. 12. 2018

Na začátku středečního jednání Sněmovny složila slib nová poslankyně KSČM Marie Pěnčíková. Ve sněmovní lavici nahradila Vladimíra Koníčka (KSČM), který se stal v úterý členem vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. Poslanecký mandát mu tím zanikl.

Ekonomka M. Pěnčíková byla poslankyní v minulém volebním období. V loňských sněmovních volbách neuspěla a figurovala jako první náhradnice na zlínské krajské kandidátce KSČM. Před složením slibu Pěnčíková převzala od místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) osvědčení o zvolení. Vznik jejího mandátu dnes projednal i mandátový a imunitní výbor.

Koníček je v tomto volebním období sedmým poslancem, který opustil Sněmovnu. Hned na listopadové ustavující schůzi rezignovali středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), její liberecký kolega Martin Půta (STAN) a bývalý senátor Jiří Hlavatý (za ANO). Koncem března se poslaneckého mandátu vzdal někdejší premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. V červnu odešel ze Sněmovny bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán a v říjnu bývalý ministr zahraničí Martin Stropnický (oba ANO).Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib (5.12.2018) Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib (5.12.2018) Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib (5.12.2018) Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib (5.12.2018) Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib (5.12.2018) Nová poslankyně M. Pěnčíková složila Ústavou předepsaný slib (5.12.2018)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)