Seminář „České děti: Jak jsme na tom?“

7. 11. 2018

Rozdíly mezi současnou a předchozí generací českých dětí a mladistvých, problematika ochrany dětských práv, dětská chudoba, děti jako oběti trestných činů či alternativy pro zavedení institutu dětského ombudsmana v ČR - taková témata otevřel seminář České děti: Jak jsme na tom?, konaný pod záštitou výboru pro sociální politiku a ve spolupráci s českou pobočkou Dětského fondu OSN – UNICEF.

O implementaci dětských práv v ČR v mezinárodním kontextu hovořil Andrés Franco, zástupce ředitele centrály UNICEF v Ženevě. V souvislosti se státními prostředky určenými pro volnočasové a sportovní aktivity místopředsedkyně výboru pro sociální politiku Alena Gajdůšková zdůraznila nutnost maximálně podporovat organizace pracující s dětmi a mladistvými. 

 Seminář České děti: Jak jsme na tom? byl uspořádán při příležitosti 29. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte. Volně navazoval na výzkum UNICEF ČR „Mladé hlasy“, jehož smyslem bylo umožnit českým dětem vyjádřit svůj názor na otázky, které se jich přímo dotýkají, a také získat důležité informace o tom, jak samotné děti vnímají svět kolem sebe.

Součástí programu semináře byla i tisková konference, na které byli s problematikou dětských práv podrobně seznámeni i novináři.Seminář „České děti: Jak jsme na tom?“ (7.11.2018) Seminář „České děti: Jak jsme na tom?“ (7.11.2018) Seminář „České děti: Jak jsme na tom?“ (7.11.2018) Seminář „České děti: Jak jsme na tom?“ (7.11.2018) Seminář „České děti: Jak jsme na tom?“ (7.11.2018)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)