Karla Marikova

Karla Marikova

Date of birth: in year 1981

Constituency: Karlovy Vary
Elected on the slate of: SPD

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 21. 10. 2017 till 21.10.2021
  • Political group Freedom and Direct Democracy. Member from 26. 10. 2017 till 21.10.2021
  • Committee on Environment. Member from 28. 11. 2017 till 21.10.2021
  • Committee on Health Care. Member from 28. 11. 2017 till 21.10.2021
  • Permanent Delegation to the Parliamentary Assembly of the OSCE.  from 12. 12. 2017 till 21.10.2021
  • Permanent Delegation to the Parliamentary Assembly of the OSCE. Head of delegation from 15. 12. 2017 till 21.10.2021
  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic.  from 24. 1. 2018
  • Subcommittee on Education in Health Care, Including Non-medical Staff. Member from 14. 2. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - the Republic of Latvia. Member from 7. 3. 2018 till 1.06.2018
  • Czech republic - Republic of Armenia. Member from 7. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - Russian Federation. Member from 7. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - the Republic of Kazakhstan. Member from 7. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - Belarus. Member from 9. 3. 2018 till 22.04.2020
  • Subcommittee on Forestry Management. Member from 14. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Subcommittee on Ambulance Services. Member from 15. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - Bulgaria. Member from 21. 3. 2018 till 1.06.2018
  • Czech republic - Georgia. Member from 21. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - Bulgaria. Chairperson from 21. 3. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - China. Member from 11. 4. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - Republic of Azerbaijan. Member from 17. 4. 2018 till 5.10.2020
  • Subcommittee on Penology. Member from 26. 4. 2018 till 21.10.2021
  • Czech republic - Poland. Member from 1. 6. 2018 till 21.10.2021
  • Permanent Commission for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Member from 13. 3. 2019 till 21.10.2021
  • Czech republic - Greece. Member from 22. 4. 2020 till 21.10.2021
  • (czech name) Podvybor pro regiony v transformaci. Member from 4. 2. 2021 till 21.10.2021
  • Chamber of Deputies. Member from 9. 10. 2021
  • (czech name) Poslanecky klub Svoboda a prima demokracie. Member from 12. 10. 2021
  • Activities



    ISP (příhlásit)