Ing. Karel Turecek

Ing. Karel Turecek

Date of birth: in year 1971

Constituency: Vysocina
Elected on the slate of: TOP09

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political group TOP 09 a Starostové. Member from 31. 10. 2013 till 10.03.2016
  • Committee on Agriculture. Member from 4. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Environment. Member from 4. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Agriculture. Vice-chairman from 5. 12. 2013 till 16.03.2016
  • Czech republic - Republic of Armenia. Member from 21. 1. 2014 till 26.10.2017
  • Subcommittee on the Business Environment. Member from 26. 2. 2014 till 29.09.2014
  • Subcommittee on Food Industry, Veterinary Medicine and Animal Production. Member from 26. 3. 2014 till 26.10.2017
  • Subcommittee on Forestry and Water Management. Member from 26. 3. 2014 till 26.10.2017
  • Subcommittee on Forestry and Water Management. Chairman from 26. 3. 2014 till 26.10.2017
  • Unclassified Deputies. Member from 10. 3. 2016 till 12.04.2016
  • Political group ANO 2011. Member from 12. 4. 2016 till 26.10.2017
  • Chamber of Deputies. Member from 21. 10. 2017
  • Political group ANO 2011. Member from 24. 10. 2017
  • Activities



    ISP (příhlásit)