Ing. Marian Jurecka

Ing. Marian Jurecka

Date of birth: in year 1981

Constituency: Olomouc
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 31. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Vice-chairman from 31. 10. 2013 till 3.12.2013
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Chairman from 3. 12. 2013 till 4.02.2014
  • Committee on Agriculture. Member from 4. 12. 2013 till 29.01.2014
  • Committee on the Budget. Member from 4. 12. 2013 till 29.01.2014
  • Subcommittee on Preparation of Recommendations for Conferring or Awarding State Decorations. Member from 19. 12. 2013 till 29.01.2014
  • Government of the Czech Republic.  from 29. 1. 2014 till 13.12.2017
  • Chamber of Deputies. Member from 21. 10. 2017
  • Political group Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 24. 10. 2017
  • Activities



    ISP (příhlásit)