Press Releases

 

Radek Vondráček k protikorupční legislativě projednávané na 75. schůzi PS

10. 12. 2020

Na čtvrtek 10. prosince 2020 svolal předseda PSP ČR Radek Vondráček 75. schůzi Poslanecké sněmovny podle § 51 odst. 4 zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Na programu byl mj. návrh zákona o lobbování a Etický kodex poslance.

Předseda PS Radek Vondráček jednal o reformě ÚOHS

3. 12. 2020

"Pracovní skupina předsedy PSP ČR Radka Vondráčka pro posouzení legislativy v otázkách protikorupčních opatření" se tentokrát sešla k návrhům reformy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a systému dohledu nad zadáváním veřejných zakázek.  

Radek Vondráček představil priority v boji proti korupci a výsledky jednání protikorupční skupiny

8. 9. 2020

Předseda PSP ČR Radek Vondráček na tiskové konferenci 8. září 2020 informoval o legislativních prioritách v boji proti korupci v souvislosti s doporučeními skupiny GRECO. Zákon o lobbování byl předmětem i navazujícího jednání jeho protikorupční skupiny.

Slavnostní vyhodnocení soutěže Parlamentní víno 2020

14. 7. 2020

Parlament ČR se spojil s moravskými a českými vinaři prostřednictvím 2. ročníku soutěže „Parlamentní víno“. Odborná komise vybrala vína pro prezentaci Poslanecké sněmovny v tuzemsku i v cizině. Soutěž loni inicioval předseda PS Radek Vondráček na základě inspirace ze zahraničních parlamentů.

Předseda Sněmovny přijal ministra zahraničí Republiky Severní Makedonie

26. 2. 2020

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu Radek Vondráček přijal ve středu 26. února 2020 ministra zahraničních věcí Republiky Severní Makedonie Nikolu Dimitrova.

Radek Vondráček se zúčastnil summitu předsedů parlamentů zemí S3+

14. 2. 2020

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček se ve dnech 12. - 13. února 2020 zúčastnil v Bratislavě setkání předsedů parlamentů tzv. slavkovské spolupráce (S3). S předsedou Národní rady Slovenské republiky a s předsedou Národní rady Rakouské republiky tentokrát k jednacímu stolu přizvali tři hosty.
ISP (příhlásit)