MVDr. Pavel Belobradek, Ph.D., MPA

MVDr. Pavel Belobradek, Ph.D., MPA

Date of birth: in year 1976

Constituency: Hradec Kralove
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 31. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Chairman from 31. 10. 2013 till 3.12.2013
  • Steering Committee. Member from 27. 11. 2013 till 29.01.2014
  • Chamber of Deputies. Vicepresident from 27. 11. 2013 till 29.01.2014
  • Steering Committee. Vice-chairman from 27. 11. 2013 till 29.01.2014
  • Subcommittee on Preparation of Recommendations for Conferring or Awarding State Decorations. Member from 19. 12. 2013 till 29.01.2014
  • Subcommittee on Preparation of Recommendations for Conferring or Awarding State Decorations. Chairman from 19. 12. 2013 till 29.01.2014
  • Government of the Czech Republic. Vice-chairperson from 29. 1. 2014 till 13.12.2017
  • Czech republic - State of Israel. Member from 6. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Czech republic - Nordic States (Sweden, Republic of Finland, Kingdom of Norway, Kingdom of Denmark, Republic of Iceland). Member from 7. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Czech republic - Republic of Slovenia. Member from 12. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Chamber of Deputies. Member from 21. 10. 2017
  • Political group Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 24. 10. 2017
  • Activities



    ISP (příhlásit)