Mgr. Vaclav Horacek

Mgr. Vaclav Horacek

Date of birth: in year 1956

Constituency: Liberec
Elected on the slate of: TOP09

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 29. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group TOP 09 a Starostové. Member from 10. 6. 2010 till 28.08.2013
  • Political group TOP 09 a Starostové. Vice-chairman from 10. 6. 2010 till 28.08.2013
  • Committee for Defence and Security. Member from 7. 7. 2010 till 6.12.2011
  • Steering Committee. Member from 7. 7. 2010 till 6.12.2011
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Member from 7. 7. 2010 till 28.08.2013
  • Subcommittee on Territorial Development and Financial Management of Public Administration. Member from 6. 10. 2010 till 22.01.2013
  • Subcommittee on Territorial Development and Financial Management of Public Administration. Chairman from 6. 10. 2010 till 22.01.2013
  • Subcommittee on Municipal Police Forces and Private Security Services. Member from 7. 10. 2010 till 6.12.2011
  • Subcommittee on European Union Funding. Member from 13. 1. 2011 till 23.03.2011
  • The Supervisory Board of the State Fund for Housing Development. Member from 8. 6. 2011 till 8.06.2015
  • Committee on Defence. Member from 13. 12. 2011 till 25.09.2012
  • Steering Committee. Member from 13. 12. 2011 till 28.08.2013
  • Committee on Defence. Vice-chairman from 14. 12. 2011 till 18.01.2012
  • The Supervisory Board of the Land Fund of the Czech Republic. Member from 15. 12. 2011 till 1.01.2013
  • Subcommittee on Municipal Police Forces and Private Security Services. Member from 29. 2. 2012 till 28.08.2013
  • Committee on Agriculture. Member from 25. 9. 2012 till 28.08.2013
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Chairman from 19. 12. 2012 till 28.08.2013
  • Activities



    ISP (příhlásit)