MVDr. Premysl Rabas

MVDr. Premysl Rabas

Date of birth: in year 1963

Constituency: Usti nad Labem
Elected on the slate of: SZ

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Unclassified Deputies - Green Party. Member from 3. 6. 2006 till 9.01.2007
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Member from 12. 9. 2006 till 7.02.2007
  • Committee on Agriculture. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Vice-chairman from 13. 9. 2006 till 7.02.2007
  • Subcommittee on the Food Industry and Veterinary Care. Member from 15. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Political group of the Green Party. Member from 9. 1. 2007 till 3.06.2010
  • Committee on Environment. Member from 7. 2. 2007 till 5.11.2009
  • Subcommittee on Nature and Countryside Conservation. Member from 21. 2. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - Sub-Saharan African states. Member from 1. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - the Russian Federation. Member from 14. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Commission of Inquiry into the circumstances regarding the public procurement procedure and conclusion of the contract for the delivery of the toll system for cargo motor vehicles above 12 tons between the Czech Republic and Kapsch. Member from 20. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - EUROASIA. Member from 6. 9. 2007 till 3.06.2010
  • Political group of the Green Party. Chairman from 24. 6. 2008 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)