Vera Jakubkova

Vera Jakubkova

Date of birth: in year 1964

Constituency: Moravia-Silesia
Elected on the slate of: SZ

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Unclassified Deputies - Green Party. Member from 3. 6. 2006 till 9.01.2007
  • Committee on Constitutional and Legal Affairs. Member from 12. 9. 2006 till 7.02.2007
  • Committee on Economic Affairs. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Finance. Member from 15. 9. 2006 till 4.04.2007
  • Subcommittee on Transportation. Member from 27. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Environmental Finance. Member from 4. 10. 2006 till 2.04.2007
  • Permanent Commission on Banking. Member from 8. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Education. Member from 15. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Political group of the Green Party. Member from 9. 1. 2007 till 22.11.2008
  • Subcommittee on Consumer Protection. Member from 7. 2. 2007 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Consumer Protection. Chairwoman from 7. 2. 2007 till 3.06.2010
  • Commission of Inquiry into the circumstances regarding the public procurement procedure and conclusion of the contract for the delivery of the toll system for cargo motor vehicles above 12 tons between the Czech Republic and Kapsch. Member from 20. 3. 2007 till 3.06.2010
  • The Supervisory Board of the State Fund of Transport Infrastructure. Member from 21. 3. 2007 till 21.03.2011
  • Unaffiliated Deputies. Member from 22. 11. 2008 till 3.06.2010
  • Czech republic - Hungary. Member from 11. 2. 2009 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)