Ing. Radim Fiala

Ing. Radim Fiala

Date of birth: in year 1969

Constituency: Olomouc
Elected on the slate of: Usvit

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political group of Usvit - Narodni Koalice. Member from 5. 11. 2013 till 24.03.2015
  • Political group of Usvit - Narodni Koalice. Chairman from 5. 11. 2013 till 19.01.2015
  • Steering Committee. Member from 4. 12. 2013 till 26.03.2014
  • Committee on the Budget. Member from 4. 12. 2013 till 30.04.2015
  • Committee on the Budget. Vice-chairman from 4. 12. 2013 till 30.04.2015
  • Czech republic - Russian Federation. Member from 5. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Czech republic - People's Republic of China. Member from 6. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Czech republic - Republic of Turkey. Member from 13. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Czech republic - Republic of Turkey. Chairperson from 13. 2. 2014 till 26.10.2017
  • Subcommittee on Gamekeeping, Fisheries, Apiculture, Gardening and Animal Husbandry. Member from 26. 3. 2014 till 26.10.2017
  • Unclassified Deputies. Member from 24. 3. 2015 till 26.10.2017
  • Chamber of Deputies. Member from 21. 10. 2017
  • Political group Freedom and Direct Democracy. Member from 26. 10. 2017
  • Political group Freedom and Direct Democracy. Chairman from 26. 10. 2017
  • Activities



    ISP (příhlásit)