MUDr. Jiri Koskuba

MUDr. Jiri Koskuba

Date of birth: in year 1955

Constituency: Capital Prague
Elected on the slate of: ČSSD

Seznam činností

  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic. Member from 22. 9. 2010 till 6.02.2014
  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 29. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Defence. Member from 4. 12. 2013 till 26.03.2014
  • Committee on Health Care. Member from 4. 12. 2013 till 26.10.2017
  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic. Member from 6. 2. 2014 till 24.01.2018
  • Activities



    ISP (příhlásit)