MUDr. Josef Janecek

MUDr. Josef Janecek

Date of birth: in year 1952

Constituency: Central Bohemia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Committee for Social Policy and Health Care. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Committee for Social Policy and Health Care. Vice-chairman from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Chamber of Deputies. Member from 1. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Vice-chairman from 6. 6. 1996 till 4.07.1997
  • Activities



    ISP (příhlásit)