Ing. Vlastimil Ostry

Ing. Vlastimil Ostry

Date of birth: in year 1966

Constituency: Southern Moravia
Elected on the slate of: K

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Freedom Union-Democratic Union. Member from 18. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Electoral Commission of the Chamber of Deputies. Member from 8. 7. 2002 till 24.09.2004
  • Electoral Commission of the Chamber of Deputies. Verifier of commission from 9. 7. 2002 till 24.09.2004
  • Political group Freedom Union-Democratic Union. Vice-chairman from 9. 7. 2002 till 24.08.2004
  • Chamber of Deputies. Verifier from 11. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Electoral Committee. Member from 16. 7. 2002 till 24.09.2004
  • Budget Committee. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Electoral Committee. Vice-chairman from 16. 7. 2002 till 24.09.2004
  • Permanent Delegation to the Inter-Parliamentary Union. Member from 6. 8. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Oversight. Member from 30. 9. 2002 till 29.01.2004
  • Subcommittee on the Network Industries. Member from 25. 11. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Trade, Consumer Protection and Trade Protection. Member from 27. 11. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Australia and New Zealand Inter-Parliamentary Group. Member from 18. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Canada Inter-Parliamentary Group. Member from 18. 12. 2002 till 15.06.2006
  • (czech name) Dozorci rada Fondu narodniho majetku Ceske republiky. Member from 5. 3. 2003 till 1.01.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Central America and Caribbean. Member from 29. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Political group Freedom Union-Democratic Union. Chairman from 24. 8. 2004 till 15.06.2006
  • Organisational Committee. Member from 24. 9. 2004 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the state-owned assets, Liabilities and Activities of the Financial Analytical Office. Member from 9. 3. 2005 till 15.06.2006
  • Subcommittee for the preparation of Law Amendments concerning the Rules of Procedure of the Chamber of Deputies. Member from 21. 4. 2005 till 15.06.2006
  • Commission of Enquiry on General Health Insurance of the Czech Republic management. Member from 9. 12. 2005 till 15.06.2006
  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic. Member from 9. 5. 2006 till 9.05.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)