PhDr. Marta Hubova

PhDr. Marta Hubova

Date of birth: in year 1945

Constituency: Northern Moravia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Committee for Science, Education, Culture, Youth and Sport. Member from 6. 6. 1992 till 16.02.1994
  • Movement for Self-Governing Democracy for Moravia and Silesia. Member from 6. 6. 1992 till 15.11.1993
  • Chamber of Deputies. Verifier from 6. 6. 1992 till 14.02.1994
  • Civic Democratic Alliance. Member from 16. 11. 1993 till 6.06.1996
  • Committee for Petitions, Human Rights and Minorities. Member from 17. 2. 1994 till 6.06.1996
  • Activities



    ISP (příhlásit)