Ing. Stanislav Belehradek

Ing. Stanislav Belehradek

Date of birth: in year 1943

Constituency: Southern Moravia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Government of Czech Republic. Member from 1. 1. 1993 till 3.07.1996
  • Chamber of Deputies. Member from 1. 6. 1996 till 1.11.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1996 till 1.11.1996
  • Activities



    ISP (příhlásit)