JUDr. Stanislav Grospic

JUDr. Stanislav Grospic

Date of birth: in year 1964

Constituency: Central Bohemia
Elected on the slate of: KSČM

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 19. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Social Policy and Health Care. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Reform of the Pension Scheme and Sickness Insurance. Member from 1. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Socially Vulnerable Groups. Member from 1. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Reform of the Pension Scheme and Sickness Insurance. Vice-chairman from 1. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Socially Vulnerable Groups. Vice-chairman from 1. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Public Administration. Member from 17. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic Baltic states Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Investment Grants in Health Care and Social Spheres. Member from 12. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Russian Federation and Eurasia Inter-Parliamentary Group. Member from 6. 3. 2003 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Poland Inter-Parliamentary Group. Member from 17. 4. 2003 till 15.06.2006
  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic.  from 29. 6. 2004 till 28.06.2005
  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic. Member from 28. 6. 2005 till 30.04.2006
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 8. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)